X
X

Sağlık turizmi

Sağlık turizmi

 

Sağlık Turizmi, insanların sağlıklı yaşam arzusu ile başka bir ülkedeki sağlık hizmetlerine ulaşma amacıyla seyahat etmesidir. Ülkeler arası maliyet, erişilebilirlik ve bekleme süresi farklılıkları ile başka bir ülkede tedavi olmanın getirdiği mahremiyet avantajı sağlık turizmine ihtiyaç duyduğu ivmeyi sağlar.

İnternetin getirdiği olanaklar sayesinde artık insanlar oturdukları yerden dünyanın öbür ucundaki doktorlar, klinikler ve tedaviler hakkında anında bilgi sahibi olabiliyor. Özellikle gelişmiş ülkelerin sağlık sisteminde yaşanmakta olan yüksek maliyet ve bekleme süresi gibi sorunlar nedeniyle pek çok insan talep ettiği tedaviyi başka ülkelerde almanın yollarını arıyor. Aynı zamanda modern dünyada yaşanan zaman kısıtlılığı da insanları tatil ile tedaviyi birleştirmeye yöneltiyor. Bütün bu sebepler bir araya geldiğinde yurtdışında tedavi olmak giderek popüler hale geliyor.

Ancak sağlık turizminin kapsamı yalnızca başka bir ülkede tedavi olmak olarak anlaşılmamalı.

 

Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi

 

En genel tanımı ile diş turizm diş tedavisi hizmeti almak için farklı bir ülkeye seyahat etmektir. Kuşkusuz her ülke için diş turizmi ve genel olarak da sağlık turizmi çok büyük bir önem taşıyor. Turistler bir yandan diş tedavisi hizmeti alırken bir yandan da ülkeyi gezme, kültürü tanıma şansıma sahip olabiliyor.

Dolayısıyla hem tatil hem de sağlık hizmetlerinden faydalanma şansı bir arada değerlendiriliyor. Özellikle ülkemizde diş tedavilerinin ücretlerinin pek çok ülkeye nazaran daha makul rakamlardan oluşması, bu ülkenin yoğun bir şekilde tercih edilmesinin nedenleri arasında yer alıyor.

 

Neden Denttrabzon ;

 

Değerli misafirlerimizi güzel ülkemizde ağırlamak ülkemizi tanıtmak hem de ülkemiz adına döviz girişi sağlamak ve istihdam yaratabilmek adına sağlık turizm alanında bölgemizin öncü kurumları arasında olma amacını gütmektedir. Bu doğrultuda sizi güler yüzlü Türk misafir perverliğini Trabzon ilinde deneyimlemek adına kliniğimize davet ediyoruz.Dentrabzon olarak kliniğimizin kuruluş amacı, hastalarımızın ağız ve diş sağlığını korumak, tedavi etmektir. Uzman diş hekimi kadromuz, ileri teknolojik alt yapıya sahip cihazlarımız ile kliniğimizde ağız ve diş sağlığı tedavi konusunda tüm sorunlara ve rahatsızlıklara çözüm bulmayı, uluslararası standartlarda sunduğumuz sağlık hizmetleri ile her hastamızın için mutlu ve sağlıklı dişler ile gülümseyerek çıkmasını sağlayacak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki bütün insanlar aynı dilde GÜLÜMSEMSER. Hastalarımıza uzman kadromuz ile diş hekimliği alanında, gereken tüm uygulama ve tedavileri şeffaflık ve dürüstlük ve hasta mahrumiyeti ilkemiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Eğitimli ve profesyonel doktorlarımız, kliniğimiz de çalışan tercümanımızla sağlıklı iletişim kurarak güvenli ve huzurlu bir tedavi süreci oluşturarak hastalarımızın sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

 

Hizmetlerimiz